Volgens directeur Jan Ummenthum kan het mkb-bedrijfsleven in de Liemers op de brede steun van de Rabobank blijven rekenen. Lees verder voor zijn speech.
Rabobank De Liemers is vanaf het begin hoofdsponsor van de verkiezing van de Duivense ondernemer van het jaar. De prijs is een erkenning voor de prestaties van ondernemers en hun team medewerkers, een stimulans voor het ondernemerschap in zijn algemeenheid en daarmee de economische ontwikkeling van de regio.
2011-njr-jan-ummenthum-img_2232.jpgHet is een publieksprijs van en voor ondernemers.
Met een marktaandeel van ruim 40 procent in de bedrijvensector neemt Rabobank De Liemers haar maatschappelijke verantwoordelijkheid met de ondersteuning van dit mooie initiatief van MKB Duiven.
Duiven is een gemeente met veel dynamiek in de bedrijvenmarkt. Bijna dagelijks neem ik dit waar als ik over de IJssel de Liemers binnen rijd. MKB Duiven vervult daarbinnen de verbindende factor in de B2B. Het MKB bedrijf is immers de belangrijkste motor van de lokale economie.
In navolging van MKB Duiven zijn in de Liemers MKB Zevenaar en MKB Rijnwaarden opgericht en lopen afspraken over de oprichting van MKB Montferland. Je zou kunnen zeggen goed voorbeeld doet goed voorbeeld volgen.
Ondernemen in tijden van recessie. U allen hier aanwezig heeft hier dagelijks mee te maken. We zitten midden in een herstel uit de diepste recessie sinds de jaren dertig van de vorige eeuw. Een economische crisis die voorafgegaan werd door een financiële crisis en zelfs landen in problemen heeft gebracht.
De Nederlandse economie staat er relatief gezien nog goed voor. Het overheidstekort is lager dan in veel andere landen en het werkloosheidspercentage zit bij de laagste van de eurozone.
Weliswaar is de wereldeconomie het afgelopen jaar weer wat opgekrabbeld, maar het gaat nog niet echt van harte. Het herstel is broos en vooralsnog niet bestendig.
Om dicht bij huis te beginnen: na een forse krimp van 4% in 2009 kreeg de Nederlandse economie in 2010 weer enigszins
vaste grond onder de voeten. Profiterend van de aantrekkende wereldhandel zal onze economie in 2010 naar verwachting met 13/4% groeien. Voor de komende jaren wordt een gemiddelde groei van 11/2% verwacht. Iets gematigder dus dan in 2010 en veel gematigder dan we gewend zijn van de jaren van voor de kredietcrisis.
Dat de economische groei vertraagt, heeft een aantal redenen. Allereerst boet het wereldwijde herstel aan kracht in. Ons land met zijn open economie ondervindt hier meteen de gevolgen van.
Daarnaast gaat de Nederlandse overheid de komende jaren fors bezuinigen. Ten gevolge van de recessie zijn de overheids- financiën uit het lood geslagen, maar ook zonder crisis waren de overheidsfinanciën op termijn niet houdbaar geweest.
Door de ontgroening, vergrijzing en de stijgende levens- verwachting zijn de collectieve voorzieningen in hun huidige vorm in de toekomst onbetaalbaar. Financiële consolidatie is daarom noodzakelijk, vooral voor de solidariteit tussen generaties. Deze boodschap is ook doorgedrongen in Den Haag.
De noodzakelijke bezuinigingsoperaties van de overheid kunnen een remmend effect hebben op het ondernemersklimaat. Waarschijnlijk zal het bedrijfsleven ook het komend jaar uiterst behoudend blijft in zijn investeringsplannen.
Tot slot blijven er onzekerheden die het consumenten- vertrouwen en daarmee de particuliere consumptie ook in 2011 parten spelen.
Toch zijn er ook lichtpunten.
De winstgevendheid van bedrijven is scherp hersteld door een combinatie van kostenbesparingen en productiviteitsgroei.
Je hoeft geen econoom te zijn om te begrijpen dat het verlenen van krediet van cruciaal belang is voor een gezonde economie.
De Rabobank heeft er zo zijn eigen ideeën over. Zo hechten wij aan een langetermijnrelatie.
Het door en door kennen van een bedrijf, maar ook van de markt waarin het opereert, is van groot belang. Zo’n relatie maakt het mogelijk om verantwoord krediet te verlenen. Waardoor bedrijven kunnen groeien, ook in moeilijke tijden.
Deze aanpak maakte de Rabobank tot de grootste krediet- verlener in Nederland, ook als het gaat om innovatieve projecten. Om u maar een idee te geven.
Terug naar de dag van vandaag, de genomineerden voor de Rabobank De Liemers Duivense ondernemers van 2010:
Nominatie al een prestatie op zich.
Hendriks Hoveniers, Hans Hendriks Van Essen banden en sierbestrating, Dick en Henri van Essen Creabies Zelfmaakmode, Esther Duppen en Chambica Visser Rietveld Individuals, Daphne en Rutger Janssen Station06, Marc Boersma.
Allemaal bedrijven die hun sporen hebben verdiend. Wat mij opvalt is de diversiteit in bedrijfssectoren, ouderdom van het bedrijf, omvang en aantal medewerkers.
Uit de artikelen die over de genomineerden in DuivenPost zijn verschenen zie ik ook veel overeenkomsten die ten grondslag liggen aan hun succes. Ik noem:
Een duidelijke strategie voor ogen hebben. Bewuste keuzes maken. Denken in mogelijkheden en het benutten van kansen. Klantgericht met hoge kwaliteits- en servicenormen. Innovatief in producten, bedrijfsprocessen en markten. Onderscheidend vermogen. Aandacht voor Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. En last but not least: team players.
Aan de jury de moeilijke taak een winnaar aan te wijzen.
Alle genomineerden zijn een voorbeeld van succesvol ondernemerschap, hetgeen ik u allen van harte toewens.
| wo 09 mei van 19:30 - 21:30 Workshop Cocktail shaken |
| zo 13 mei van 19:30 - 13:00 MKB Motortoertocht |
| ma 14 mei van 19:30 - 13:00 MKB Motortoertocht |
| di 29 mei van 19:30 - 22:00 Workshop Fotografie op locatie |
| za 02 juni van 09:00 - 16:00 Roefeldag |
| ma 04 juni van 00:00 Vrijwilligersproject |
| di 05 juni van 00:00 Vrijwilligersproject |
| wo 06 juni van 00:00 Vrijwilligersproject |
| do 07 juni van 00:00 Vrijwilligersproject |
| di 12 juni van 19:30 - 22:00 Workshop Cartoon tekenen |